Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Putin: Ať USA předloží oficiální dokumenty o ruském „vměšování"!

Putin: Ať USA předloží oficiální dokumenty o ruském „vměšování"!

Ruské úřady nemohou stíhat občany, kteří neporušili ruské zákony, a Washington by měl předložit úřední, oficiální doklad, potvrzující skutečnost „vměšování“ Rusů do amerických voleb, uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

Vlatimir Putin a Megyn Kellyová z NBS
3. března 2018 - 11:06

„Musím nejprve vidět, co udělali. Dejte nám materiály. Dejte nám informace. Se vší úctou k vám osobně, při vší úctě ke Kongresu, musíte mít lidi vzdělané v právu, 100% je máte,“ řekl ruský prezident v rozhovoru s redaktorkou televize NBC Megyn Kellyovou (první část rozhovoru zveřejnily Prvnizpravy.cz 2.února – pozn. red.).

V komentáři k příslušné otázce redaktorky Megyn Kellyové poznamenal, že vzdělaní lidé by měli pochopit, že je nemožné „stíhat nikoho, kdo neporušil zákony Ruské federace“, a Washington musí dát Moskvě „dokument, formální požadavek“.

Putin nesouhlasil s NBC, že Rusko zahájilo novou studenou válku
Novinář WP: Mueller neprokázal vliv Ruska na vítězství Trumpa!

„Musí to projít oficiálními kanály, a nikoli prostřednictvím tisku nebo výkřiky v Kongresu USA," zdůraznil Putin. Narážel tak na neustálé obviňování Ruska, ale obviňování a důkazy jsou zcela rozdílné věci. A Putinův požadavek takto vznesený, vyvolá jistě mnoho vrásek u zainteresovaných na kampani proti Rusku.

Nedávno zvláštní zástupce ruského prezidenta pro mezinárodní spolupráci v oblasti bezpečnosti informací Andrej Kruckich konstatoval, že obvinění amerického ministerstva spravedlnosti v případě „zásahu“ Rusů do amerických voleb nejsou podloženy žádnými důkazy.


Americký zvláštní prokurátor Robert Mueller dříve obvinil 13 ruských občanů, včetně Jevgenije Prigogineho a zaměstnance Agentury pro výzkum internetu, stejně jako tři právnické osoby, že se pokusily zasahovat do voleb ve Spojených státech, aniž by byla prokázána jejich vina.

Ruská strana opakovaně a kategoricky odmítla, že se pokusila „vměšovat“ do amerických voleb.

(kou, prvnizpravy.cz, nbcnews.com, foto: repro video nbcnews)